Наші новини

07.01.2023 Чемпіон світу і гравці Прем’єр-ліги боролися за новорічний футбольний Кубок у Вінниці


29.12.2022 ХУДОЖНЯ ГІМНАСТИКА. Троє вихованок клубу «Elite» стали кандидатами у майстри спорту України


22.12.2022 У Вінниці вшанували найкращих спортсменів і тренерів за підсумками 2022 року


20.12.2022 На спортивному святі для вимушених переселенців Святий Миколай пограв у шахи і баскетбол


20.12.2022 «Маяк» вдесяте виграв відкритий хокейний чемпіонат Вінниці


17.12.2022 Новий керманич важкої атлетики Вінниччини Олександр Кошелєв отримав відзнаку від керівництва Всеукраїнської федерації


05.12.2022 А.Павелко - майже неможливо. А.Шевченко - 50 на 50?...


28.11.2022 Вінничани здобули вісім бронзових медалей на чемпіонаті України з фрі-файту


27.11.2022 Гімнастки вінницького клубу «Еlite» здобули 25 нагород на відкритому Кубку Молдови


26.11.2022 Стартують чемпіонат та Кубок області з футзалу серед аматорських команд



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2019 » Серпень » 5 » Здобула досвід в Європі і тренує вінничан
09:28
Здобула досвід в Європі і тренує вінничан

Ярославна Данилевич щойно повернулася до Вінниці із Лондона (Велика Британія), де протягом року викладала фітнес. Раніше 36-річна вінничанка працювала фітнес-інструктором та проходила тренерські курси у Іспанії, Італії, Польщі, Бельгії, Франції, Греції, ОАЕ. Запрошують її по рекомендації, тому нерідко це були індивідуальні програми для VIP-клієнтів.
Наразі пані Ярославна вже почала проводити тренування у клубах «Максимус» та «Інвіктус» нашого міста. Ми поцікавилися у фахівця із солідним міжнародним досвідом, як привести своє тіло і фігуру у бажану форму. В першу чергу людям, які давно не займалися спортом.

Від 12 до 72 років
Ярославна Данилевич має вихованців різного віку, починаючи від 12-и років. Менші діти займаються лише разом із батьками. Найстаршою є 72-річна спортсменка. Усі відвідувачі різні за віком, фізичними можливостями та потребами. Займаються у пані Данилевич й жінки «при надії», яким фітнес допомагає полегшити процес протікання вагітності, а також підготувати спину та плечовий пояс до перших місяців після пологів.
Ярославна є магістром із фізичного виховання та спорту, диплом отримала у Вінницькому педагогічному університеті. При цьому вона постійно займається самоосвітою та вдосконаленням, відвідуючи семінари, тренінги, конвенції у різних країнах. Недарма є фахівцем одразу у кількох спортивних видах оздоровлення. Це фітнес-інтенсив для корекції фігури і втрати ваги (підходить активним людям, у яких зайві п’ять - десять кг), пілатес (допомагає пропрацювати глибокі м’язи тіла, що є незамінним для опорно-рухового апарату) і стретчинг (розтяжка; вибудовує пропорційне тіло, знімає м’язову та емоційну втому)
У власній системі оздоровлення тренер комбінує ці напрямки. Точніше радить виконувати їх послідовно. Терміни програми залежать від підготовленості і віку вихованця. В загальному процес схуднення чи трансформації тіла займає від шести місяців до двох років.
Відчутній ефект наступає у перші три місяці занять. Це вихованці бачать на вагах і замірах об’ємів свого тіла.
– Потім організм призупиняє видиму діяльність щодо втрати ваги. І люди нерідко втрачають цікавість, шукають нових тренерів або взагалі кидають спорт. Насправді тривають внутрішні процеси, а їхні наступні результати можна буде побачити через 8-12 місяців тренувань, – пояснює Ярославна.  

Починаємо із стретчингу
Тренер радить новачкам розпочинати зі стретчингу. Це допомагає пропорційно вибудувати м’язевий скелет і водночас зміцнить глибокі м’язи, які приводять його у рух.
Далі переходите до пілатесу. Це комплекс фізичних вправ, винайдених на початку XX століття німецьким спортсменом Джозефом Пілатесом. Метою системи, яка є поєднанням йоги, балету, стретчингу, ізометричних вправ (періодичного напруження м’язів у статиці) та вправ реабілітаційного характеру є розвиток гнучкості тіла і еластичності м’язів.
– Пілатес підходить усім категоріям дітей і дорослих, адже є реабілітаційним направленням фітнес-індустрії. Він допомагає зміцнити глибокі м’язи. Вся робота відбувається переважно власною вагою тіла. Залучаємо лише мале обладнання: м’ячики, стретч-стрічки, кільце Пілатес, маленькі гантелі вагою по 0,5 кг, – продовжує тренер.
Якщо після проходження цих курсів залишається зайва вага, вона коригується фітнес-інтенсивом. Це відносно нове для Вінниці та України направлення, яке раніше використовували частково, приміром, у кросфіті чи табаті.
– Я привезла фітнес-інтенсив для втрати ваги з Англії п’ять років тому. Опанувала курс під час занять тренінгів в цій країні. Нині у Вінниці вже є пару тренерів, які також практикують фітнес-інтенсив, – каже наставниця.
Під час тренування в рамках фітнес-інтенсиву спортсмени постійно змінюють положення тіла: встають, сідають, лягають, працюють із фітболом або медболом (м’яч із піском, водою або гелем). За рахунок цього покращується витривалість і максимально втрачається вага. А швидкий темп допомагає організму швидко втрачати зайві калорії (а з ними і кілограми!) та водночас дати кардіонавантаження.
Таке тренування триває в середньому від 30 хвилин до години. В залежності від інтенсивності. Починається із підготовчих рухів, щоб розігріти м’язи і уникнути травм. Потім – активна частина, яка триває від 15 до 25 хвилин. І обов’язково заминка, у яку включаються вправи для розтяжки м’язів, – пояснює Ярославна.        

Процес важливіше результату?!
За словами наставниці, підхід у англійців  до фітнесу помітно відрізняється від прийнятого у нас. Цю позицію розділяє й Ярославна.
– В Англії фітнес-тренери не працюють на результат. Британців цікавить саме процес тренування. А результат – це покращення їхнього здоров’я! А фігури, гарні стегна і сідниці – це вже як наслідок роботи з тілом. Пріоритетом має бути пряма спина, сильні та еластичні м’язи, пропорційно вірно вибудоване тіло, відповідно до власної анатомічної будови, – каже Ярославна.
Не секрет, що спортсменам непросто знайти «свого» тренера. Тобто який підходить по характеру, методам роботи тощо. Проте і опановувати тренування із роликів в Інтернеті Ярославна теж не радить. Каже, все ж варто займатися під наглядом тренера. Адже результат напряму залежить від вірності виконання кожного руху!

Переглядів: 219
Ім`я *:
Email *:
Код *: