Єгор Лебідь — майстер спорту України, володар коричневого тренерського поясу (він одразу перед чорним) із бразильського джиу-джитсу. До війни він був керівником херсонського спортивного клубу бойових мистецтв «Катран» та водночас головою Херсонської обласної федерації грепплінгу і джиу-джитсу. Тепер 30-річний вимушений переселенець розвиває єдиноборства у Вінниці.
Як спортсмен, Єгор Лебідь був призером чемпіонату України. Але останнім часом він сконцентрувався виключно на тренерській та адміністративній роботі. Підготував чотирьох чемпіонів Європи і призера чемпіонату світу із бразильського джиу-джитсу (БДД).
Нещодавно вимушений переселенець із Херсону започаткував у Вінниці клуб БДД і грепплінгу. Паралельно він готує спортсменів до виступів в інших видах єдиноборств. Єгор нещодавно очолив обласний відокремлений обласний підрозділ Всеукраїнської федерації панкратіону і грепплінгу. Вже є певні успіхи в цих видах навіть на загальнодержавному рівні.
Звитяги на чемпіонаті країни
У Чернівцях днями фінішував чемпіонат України з панкратіону і грепплінгу серед дорослих і всеукраїнський турнір серед юніорів. Нашу команду, окрім Єгора Лебедя, до змагань готували ще три тренери: Володимир Соляр, Сергій Городівський і Олексій Шклярук. До неї увійшли 11 спортсменів — із Хмільника, Тульчина і Вінниці.
Загалом стартували близько 400 учасників із 16 областей України. Конкуренція доволі серйозна. Але вінничани все ж здобули вісім нагород, половина із яких – золоті. Серед чоловіків двічі чемпіоном став Вадим Сакал (в розділах «традішн» і «фулл»). Серед юніорів Анастасія Городівська виявилася першою в розділі «фулл», а Володимир Бойчук отримав золото в розділі «традішн» і срібло в розділі «фулл». Срібну нагороду виграв Дмитро Гусарєв, а бронзові — Андрій Мороз і Костянтин Єкімцов (всі троє — в розділі «фулл»).
— Також відмічу найстаршого представника Вінницької області — Дмитра Мельника. У свої 34 роки він гідно боровся на килимі проти більш молодих суперників. Але трішки не вистачило до медалі, — додав Єгор Лебідь.
За словами керівника федерації, вінницька збірна вже зрозуміла, куди треба рухатися, аби покращувати результати.
— В Україні рівень представників наших видів спорту за останній рік виріс, тому конкуренція є дуже високою. Коли я працював у Херсоні, практично всі наші юні спортсмени входили до призової трійки на всеукраїнських змаганнях. Сподіваюся, аналогічні показники з часом будуть і у Вінниці, — додав Єгор Лебідь.
Схожі види спорту
Всі нагороди вінничан здобуті у боротьба панкратіон. У грепплінгу виступав лише один наш спортсмен.
— Збірна Вінниччини з грепплінгу поки що до кінця не укомплектована. Але за два місяці роботи результат все ж є доволі непоганим. Грепплінг – суміжний вид спорту до БДД. Багато схожого, є лише деякі відміни в правилах. У Херсоні я керував федерацією грепплінгу. Колишній голова аналогічної вінницької федерації нині не проживає у Вінниці, тому мені й запропонували взяти на себе керівництво відокремленим підрозділом, — пояснив Єгор Лебідь.
Поки окремого клубу панкратіону і грепплінгу на Вінниччині немає, але у федерації над цим працюють.
— У своєму клубі у Вінниці я навчаю спортсменів грепплінгу і БДД. Наразі під моїм керівництвом тренується близько 30 осіб. Серед них є вимушені переселенці із Херсонської області, Ірпеня (Київська область) тощо, — пояснив Єгор Лебідь.
В найближчих планах обласної федерації панкратіону і греплінгу — участь у виїзних навчально-тренувальних зборах. Вони пройдуть в Києві в листопаді цього року.
Довідка RIA
Грепплінг (від англ. «grapple» — зчеплення, абордажний крюк, боротьба на короткій дистанції. Це комплексний вид боротьби, в основі якого лежить позиційне маневрування двох спортсменів. Кожен із них за допомогою больових і задушливих прийомів намагається підкорити суперника, а також набрати більшу кількість очок шляхом звалювань, захоплень, кидків, переворотів, підніжок, підсічок тощо. Грепплінг є боротьбою на підкорення, тобто основна мета — це примус суперника до здачі. Ударна техніка в грепплінгу суворо заборонена.
Панкратіон (від грец. pan — «усе» і «kratos» — сила, міць). Давньогрецьке бойове мистецтво. Поєднує в собі елементи боротьби і кулачного бою. Тобто фактично це різновид змішаних єдиноборств.
Уперше включений до програми олімпійських ігор Стародавньої Греції в 648 році до н. е. Панкратіон починав свої змагання на 4-й день Олімпійських ігор. Бої були доволі жорстокими і час від часу закінчувалися смертю, часто травмами учасників. Відомий випадок, коли мертвого атлета — Аріхіона — було визнано переможцем.
|