Наші новини

07.01.2023 Чемпіон світу і гравці Прем’єр-ліги боролися за новорічний футбольний Кубок у Вінниці


29.12.2022 ХУДОЖНЯ ГІМНАСТИКА. Троє вихованок клубу «Elite» стали кандидатами у майстри спорту України


22.12.2022 У Вінниці вшанували найкращих спортсменів і тренерів за підсумками 2022 року


20.12.2022 На спортивному святі для вимушених переселенців Святий Миколай пограв у шахи і баскетбол


20.12.2022 «Маяк» вдесяте виграв відкритий хокейний чемпіонат Вінниці


17.12.2022 Новий керманич важкої атлетики Вінниччини Олександр Кошелєв отримав відзнаку від керівництва Всеукраїнської федерації


05.12.2022 А.Павелко - майже неможливо. А.Шевченко - 50 на 50?...


28.11.2022 Вінничани здобули вісім бронзових медалей на чемпіонаті України з фрі-файту


27.11.2022 Гімнастки вінницького клубу «Еlite» здобули 25 нагород на відкритому Кубку Молдови


26.11.2022 Стартують чемпіонат та Кубок області з футзалу серед аматорських команд



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2022 » Квітень » 12 » Тренер ДЮСШ «Нива» Юрій Коваль: «Вимушені переселенці із задоволенням відвідують наші тренування»
11:25
Тренер ДЮСШ «Нива» Юрій Коваль: «Вимушені переселенці із задоволенням відвідують наші тренування»

Нещодавно вінницька ОДЮСШ з футболу «Нива» частково поновила тренування просто неба. Причому разом з місцевими хлопцями на зеленому газоні Вінницького національного технічного університету займаються й вимушені переселенці. Про особливості тренувального процесу в умовах військового часу розповів провідний тренер ОДЮСШ «Нива» Юрій Коваль. Він опікується двома групами футболістів – 2011 р.н. і 2016 р.н.   

У Португалії, Іспанії, Франції та Італії
-Юрію Федоровичу, до яких країн через війну тимчасово перебралася частина ваших вихованців?
-Багато наших провідних юних футболістів нині перебувають у Молдові, Швеції, Польщі, Португалії, Іспанії, Франції та Італії. Переважно вони поїхали до родичів. Всі займаються у тамтешніх клубах – «Фейренсе», «Гетеборзі», «Легії» тощо. Дітей добре прийняли за кордоном, їхній рівень помічають на тренуваннях. Але всі юні нивівці із нетерпінням чекають повернення до Вінниці. Ми постійно спілкуємося із їхніми родинами.  
-Діти якого віку наразі вже почали відвідувати тренування у Вінниці?
-Поки що у тренувальний процес включилася наша група 2011 г.р. Вона займається тричі на тиждень Меншим дітям поки що зарано тренуватися просто неба через прохолодну погоду. Коли потеплішає, будемо шукати місце для тренувань і для малечі. 
-Вимушених переселенців до команди приймаєте?
-Ми спільно з колегою Петром Анісімом розпочали тренування під час війни в першу чергу заради дітей-переселенців. Адже до нас почали звертатися чимало їхніх батьків. 
ОДЮСШ «Нива» пішов назустріч ректор Вінницького національного технічного університету Віктор Біліченко, за що йому щиро вдячні. Нам створили всі умови для організації тренувального процесу. Біля самого стадіону ВНТУ є бомбосховище, це обов’язкова умова. А ось на стадіоні школи № 35, де ми раніше працювали, поки що не має можливості тренуватися. 
Одразу після відновлення тренувального процесу у нас разом займалися діти різних вікових категорій. Згодом наш колега, тренер ОДЮСШ «Нива» Олександр Гурін, поновив тренування групи 2005 р.н., куди перейшли старші футболісти.  Він також проводить заняття на стадіоні ВНТУ.   
-Із яких міст ваші новачки? Як їх прийняли місцеві хлопці? 
-Із Запоріжжя, Херсону, Харкова, Києва, Чернігова, Сум. Прийняли їх в команді чудово. Переселенці із задоволенням відвідують тренування, не пропускають їх. Бо у нас створена дружня футбольна родина. 

Засіб відволіктися від жахливих споминів
-Наскільки високий рівень вимушених переселенців? Адже ваша команда 2011 р.н. – одна із найсильніших в Україні, неодноразово вигравала всеукраїнські і міжнародні змагання. 
-Діти цього віку ще не грають в чемпіонаті України. Але вимушені переселенці, які зараз тренуються у Вінниці, представляють відомі спортшколи – «Десну» (Чернігів), «Металург» (Запоріжжя), «Металіст» (Харків), ДЮСШ (Херсон) тощо. Рівень їхній достатньо високий. І під час можливої участі в змаганнях вимушені переселенці могли б нам допомогти.  
-Їм не бракує спортивної форми, кросівок?
-Батьки нивівців 2011 р.н. допомогли багатьом юним переселенцям із екіпіруванням. У когось не було вітровки, спортивної форми чи футбольного взуття. Допомагаємо нашим новим гравцям всім, чим можемо. 
-В якому вони психологічному стані? Як з ними працювати?
-Зрозуміло, вони в складному емоційному стані. Адже бачили бомбування, як нищаться їхні будинки тощо. Це, безумовно, психологічна травма. 
Питання, пов’язані із війною, ми намагаємося взагалі не підіймати. Головне, щоб дітям було комфортно у нашій команді і щоб вони із радістю йшли на тренування. Футбол для них – засіб відволіктися від жахливих споминів події, можливість психологічного відновлення.               
-Нещодавно на полі ВНТУ пройшли товариські матчі «Заради миру» за участі юних переселенців. Які подальші спортивні заходи очікуються? «Ниву» 2011 р.н. поки не запрошують на змагання за кордон?
-Поки таких запрошень немає. Поїхали б на міжнародні змагання за кордон із задоволенням.     

Допомога партнерів                   
-Професіональний футбольний клуб «Нива», в структурі якого перебуває однойменна ДЮСШ, йде зараз вам назустріч? 
-Ми постійно на зв’язку із президентом ФК «Нива» Артуром Загорульком і спортивним директором клубу Олексієм Свірідою. Вони підтримують нашу ініціативу щодо залучення вимушених переселенців до тренувального процесу. Днями очільники ФК «Нива» подарували нам комплект м’ячів і надали фінансову допомогу для уходу за стадіоном ВНТУ, де ми тренуємося.   
Також допомагає представник організації «Дорожній контроль Вінниця» Роман Затайдух. Він звернув увагу на нас учнів однієї із німецьких футбольних шкіл. Вони збирають кошти, аби придбати однакову форму для всієї нашої команди, включаючи переселенців.  
-Значна частина спортивних тренерів нині вимушена проводити заняття онлайн. Безумовно, і у вас під час пандемії був такий досвід. Наскільки онлайн-тренування підходять для футболу?
-Онлайн-тренування, як на мене – це в першу чергу спілкування із дітьми. На них розповідаємо, що треба обов’язково виконувати ранкову зарядку, по можливості пробігтися. Також викладаємо для учнів відеоролики, із яких вони вчаться технічним прийомам. Все ж справжній «живий» футбол нічим не заміниш!    
-Інші футбольні школи Вінниці також потроху відновляюють офлайн-тренування …
-Так, це, приміром, «Прем’єр-Нива» і «Темп». Головне зараз – знайти відповідне місце для занять. Для повноцінних тренувань має бути бомбосховище поруч із полем. Щодо поновлення тренувань у районах Вінниччини – мені про це поки нічого не відомо. Але хлопці із Погребища і Шаргороду, які до війни у нас займалися, готові нині приїздити на тренування один раз на тиждень.               
      
Довідка
Запис на тренування у ОДЮСШ «Нива» 2011 р.н. і 2016 р.н. за телефонами: 096-185-27-70 (Петро  Петрович Анісім) і 096-908-77-00 (Юрій Федорович Коваль).   

Переглядів: 182
Ім`я *:
Email *:
Код *: