У Вінниці нагороджували призерів командного Кубку України з фрі-файту та їх тренерів. Нагадаємо, в березні на цьому змаганні наша збірна виборола бронзові нагороди.
Нагородження грошовими преміями проводили Вадим Кудіяров та інші члени правління Вінницької федерації фрі-файту. Їх отримали Максим Бережняк, Сергій Хіміч, Костянтин Вдовиченко, Дмитро Туз та інші провідні спортсмени. Особливо відзначили першого майстра спорту з фрі-файту на Вінниччині Дмитра Лейбука.
На засіданні п’ять осіб було прийнято у члени правління Вінницької федерації фрі-файту. Це представники спортклубів, які культивують фрі-файт: «Патріот», «Січ», «Рать», «Нокаут».
Йшла мова про делегування представника Вінницької федерації фрі-файту до Всеукраїнського конгресу тренерів у школі бойових мистецтв «Пересвіт» – саме там заснували фрі-файт, який нині розвивають на різних континентах.
За словами пана Кудіярова, 15 травня в Україні презентують Професійну лігу фрі-файту, де зможуть виступати й кращі вінницькі бійці. Окрім того, Всеукраїнська федерація фрі-файту має угоду з китайськими організаторами щодо запрошення до Піднебесної наших провідних спортсменів, які виступатимуть у професійній лізі.
На засіданні обговорювали плани підготовки до чемпіонату України серед юніорів (18 – 20 років) та дорослих (понад 21 рік), що відбудуться з 13 по 15 травня в Ірпені (Київська область). За перемогу на дорослому рівні там можна отримати звання спорту, на юніорському рівні – кандидата в майстри. Перед цими змаганнями у місті над Бугом відбудуться контрольні поєдинки (фактично неофіційний чемпіонат міста), за допомогою яких формуватимуть збірну Вінницької області, що складатиметься з 11 осіб.
В червні відбудеться чемпіонат України з фрі-файту серед молодших юніорів (до 18 років) у розділі «limited fite». До нього також необхідно вже зараз почати готуватися.
Члени правління Вінницької федерації фрі-файту подякували за фінансову підтримку очільникам спортуправління ОДА Сергію Чернявському і голові спорткомітету Вінницької міської ради Сергію Краєвському. Водночас йшлося, що бюджетне фінансування виду спорту недостатнє, адже на рік на потреби вінницьких фрі-файтерів (відрядження на змагання, навчально-тренувальні збори, закупівля стандартного синьо-жовтого кімоно тощо) необхідно як мінімум 180 – 200 тисяч гривень. Тому доводиться відшукувати позабюджетні шляхи фінансування.
Наразі у Вінницької федерації немає жодного осередку в районах. Але це питання вивчають. Зокрема, з часом планують фінансово підтримувати новоутворені осередки – для початку, забезпечувати їх комплектами стандартного кімоно для фрі-файту.
|