Наші новини

07.01.2023 Чемпіон світу і гравці Прем’єр-ліги боролися за новорічний футбольний Кубок у Вінниці


29.12.2022 ХУДОЖНЯ ГІМНАСТИКА. Троє вихованок клубу «Elite» стали кандидатами у майстри спорту України


22.12.2022 У Вінниці вшанували найкращих спортсменів і тренерів за підсумками 2022 року


20.12.2022 На спортивному святі для вимушених переселенців Святий Миколай пограв у шахи і баскетбол


20.12.2022 «Маяк» вдесяте виграв відкритий хокейний чемпіонат Вінниці


17.12.2022 Новий керманич важкої атлетики Вінниччини Олександр Кошелєв отримав відзнаку від керівництва Всеукраїнської федерації


05.12.2022 А.Павелко - майже неможливо. А.Шевченко - 50 на 50?...


28.11.2022 Вінничани здобули вісім бронзових медалей на чемпіонаті України з фрі-файту


27.11.2022 Гімнастки вінницького клубу «Еlite» здобули 25 нагород на відкритому Кубку Молдови


26.11.2022 Стартують чемпіонат та Кубок області з футзалу серед аматорських команд



Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Жовтень » 29 » Айкідо у Вінниці започаткував «альфівець»
11:09
Айкідо у Вінниці започаткував «альфівець»

Японське бойове мистецтво опановують вінничани  будь-якого віку

 

Значна частина вінничан про айкідо знають лише те, що ним майстерно володіє зірковий актор Стівен Сігал. Але з кожним роком це японське бойове мистецтво стає популярнішим – в першу чергу через те, що воно не потребує значної фізичної сили, а також не ставить на меті нанести шкоди нападнику – лише поставити «на місце».    

Айкідо у Вінниці почав культивувати спецпризначенець-«альфівець» Сергій Сергєєв, який в 90-х трагічно загинув. Тепер його колишні учні викладають цей вид єдиноборств. Серед них – інструктор Вінницького осередку японської федерації айкідо YUFUKAN стилю «нісіо-рю» Геннадій Федоренко. Японське бойове мистецтво врятувало його під час замаху (коли працював тілоохоронцем), тому він вирішив вивчити його глибше та присвятив цій справі життя.

 

Медитація, дихальні і енергетичні вправи    

На тренування до залу федерації YUFUKAN на вул. Магістратській завітав кореспондент. Тут займаються юнаки від 15 років, студенти  і дорослі різних професій: фізики, програмісти, менеджери, викладачі, юристи тощо. Вони прагнуть опанувати прийоми, які підвищують шанси на виживання у вуличному конфлікті, сутичці, бійці тощо. Приміром, 18-річний студент Вінницького аграрного університету В`ячеслав Панімаш вирішив опанувати айкідо, щоб вміти постояти за себе. Раніше юнак займався плаванням.

– Подобається айкідо тим, що за його допомогою можна себе захистити і при цьому не травмувати суперника, – сказав В`ячеслав Панімаш. 

Кожен учень, коли заходив до залу, акуратно клав своє взуття перед татамі та поправляв інші пари. Це один з проявів елементів етикету айкідо, який розповсюджується на все тренування, формує уважне ставлення до всього оточуючого і допомагає знайти гармонію в собі й за межами залу. 

Заняття розпочалося з медитації і дихальних вправ. Це відбувалося під японські барабани «тайко» та індійську музику, яка допомагала розслабитися і налаштуватися на працю.

– Якщо ти керуєш диханням, то керуєш емоціями, психікою. А потім – оволодієш собою, своїм тілом, зможеш осягнути «до» (шлях до мети), – каже Геннадій Федоренко.

 

Зі зброєю і без

Спортсмени бігли по колу і розминали зв’язки, суглоби та основні групи м’язів. Далі інструктор пояснював основні рухи та принципи айкідо: страховки, кувирки, падіння, переміщення і види контролю супротивника. Після теоретичної частини учні виконували завдання і почали опановувати техніку унікального стилю «нісіо-рю».

– На занятті вивчається лише одна техніка. Але під різними кутами, проекціями – без зброї («тайдзюцу»), з мечем («кен но тебікі»), з посохом («дзьоб но тебікі»), в ударному («атемі ваза») і кидковому варіантах («наге ваза», на кшталт дзюдо), «тайзі» (китайське бойове мистецтво, якому властива м`якість, а також повільний і розмірений темп), «іайдо» (мистецтво раптової атаки або контратаки із використанням японського меча), – інформує наставник.

Наприкінці тренування, яке тривало дві години, відбувалися  «рандорі» (вільна сутичка) та «каеши ваза» (перехват ініціативи). Один з бійців нападав, інший – демонстрував захисну техніку і перехоплював ініціативу, після чого вони мінялися ролями.

 

Хвиля приходить і відходить

– Мета айкідо – нейтралізація атаки супротивника. Якщо він нападає знову – ви робите те ж саме. Це можна порівняти з тим, як морська хвиля приходить на берег і відходить, – пояснює Геннадій Федоренко.

Наймолодшим учнем в школі «Юфукан» є Олексій Карєв, якому 14,5 роки. Раніше він опановував рукопашний бій, джіу-джитсу та інші види боротьби. 

– До початку занять айкідо я готувався півроку, трохи побоювався. Зараз цей страх зник. Я зрозумів, що це не дуже болісно і безпечно, – сказав Олексій Карєв. – У мене багато напрацьованих реакцій на атаки супротивника. Тобто чимало ударів я можу автоматично відбити. Це вже рефлекси на рівні підсвідомості.

 

До вподоби дівчатам 

Серед учнів є й дівчата. Вони майже не використовують фізичну силу, а одразу – техніки айкідо. Вміють вирватися із захоплення, втримати і взяти під контроль опонента, щоб той не міг завдати шкоди.

21-річна студентка Вінницького медуніверситету Юлія Шило займається айкідо чотири місяці. Під час тренування вона не раз витончено кидала на татамі майже двічі більшого за неї наставника!  

– Айкідо – не агресивний вид спорту. Водночас навіть з нинішнім рівнем підготовки я вже можу дати відсіч хулігану і захистити себе в будь-якій ситуації, – каже Юлія Шило. – Айкідо – це справжнє мистецтво з красивими і гармонійними рухами. Тут недостатньо просто нанести удар, як в карате, а необхідно вибрати вірну техніку і дистанцію для її виконання, вивести опонента з рівноваги.

Юлія Шило разом з іншими вінничанами нещодавно побувала на семінарі-атестації в Кам'янську (колишній Дніпродзержинськ), де захистила п’ятий кю.

Звичних спортивних розрядів в айкідо немає, вони замінені категоріями кю і більш високими – данами. Щоб підвищити та підтвердити кваліфікацію, практики проходять атестацію. Їх проводить куратор організації в Україні, володар п’ятого дану айкідо Такаші Курокі. Він родом з Японії, але останніми роками мешкає в Києві.  

 

Навіть для пенсіонерів

Старшої межі для занять стилем «нісіо» немає. 51-річний Микола Панасюк  раніше займався боксом, а п’ять років тому перейшов на айкідо.

– Мені приваблює це бойове мистецтво, адже за його допомогою ти одночасно розвиваєшся і духовно, і фізично. На тренуваннях ми виконуємо розтяжки, медитацію та інші корисні вправи, які дозволяють тримати себе в формі, – каже Микола Панасюк. 

За словами Миколи Панасюка, айкідо підходить навіть для пенсіонерів.

– Тут навчають використовувати силу, масу і вагу супротивника. Завдяки цьому навіть дитина чи дідусь можуть здолати кремезного чоловіка. Тому й вагових категорій і вікових обмежень у нас не буває, – зауважив Микола Панасюк.

33-річний Андрій Вельган раніше займався іншими стилями айкідо. Стиль «нісіо» йому прийшовся до вподоби, тому що тут багато уваги приділяється роботі зі зброєю. Зокрема, з дерев’яними мечем (бокен) і палкою або посохом (дзьо).

– Змагань у айкідо не має. В пергу чергу ти змагаєшся сам з собою. Моя мета – розвинути себе в цьому напрямку, наскільки це можливо, – поділився Андрій Вельган. 

 

 

Де займатися? 

Заняття Вінницького осередку Японської федерації айкідо-«Юфукан» для юнаків і дівчат від 15 років і дорослих відбуваються в клубі за адресою: вул. Магістратська, 88, (098-577-30-30, vk.com/yufukan, інструктор Геннадій Федоренко). Також айкідо вивчають у клубах «Сакура» (вул. Стуса, 26, гімназія «Дельфін», 098-279-60-06, 068-351-03-01) і на СК «Термінал» (вул. 600-річчя, 17-а, 50-58-16 ).     

  

 

 

На фото: На першому плані – Сергій Ладанюк  разом з Юлією Шило. Вони виконують вправу з мечами

 

На фото 2: з Юлія Шило провела технічну дію проти інструктора Геннадія Федоренка і контролює його через зап’ястя  

 

Переглядів: 417
1 Роман Вінничанин 29  
0
Як на мене це айкідо на любителя, або тобі подобається цей вид спорту або ж тобі до нього байдуже. Якось так.

Ім`я *:
Email *:
Код *: